Warsztaty dla nauczycieli pt.

„Escape room (pokój zagadek) w szkole czyli uczenie się przez odkrywanie tajemnic”

 

2 czerwca 2018 r. w Ośrodku Edukacji Środowiskowej nad Zatoką Słupiańską jeziora Wigry zorganizowane zostały warsztaty dla nauczycieli pt. „Escape room (pokój zagadek) w szkole czyli uczenie się przez odkrywanie tajemnic”. W programie m.in: znalazły się dwa wiodące zagadnienia teoretyczne: mózg w obliczu zagadki i mózg w ruchu - neurobiologiczne podłoże skuteczności uczenia opartego na różnego rodzaju zadaniach fabularnych opartych na odkrywaniu tajemnicy oraz drugie zagadnienie: pokaz i analiza pokojów zagadek zaprojektowanych i wykorzystywanych przez autorów.

 

Uczestnicy wzięli udział w pracy warsztatowej w zespołach polegającej na projektowaniu pokojów zagadek. Na koniec warsztatów uczestnicy otrzymali zaświadczenia oraz wzięli udział w ewaluacji, wyniki ankiet pomocne będą w doborze tematów kolejnych edycji warsztatów. Warsztaty trwały 7 godzin i wzięło w nich udział 35 osób – nauczycieli oraz osób związanych z różnymi formami edukacji nieformalnej, głównie przyrodniczej.

 

Uczestnicy – jako inspirację do swojej pracy otrzymali książki pt. „Księga dzikości”, której autorem jest David Scarfe. Prowadzącymi warsztaty byli dr hab. prof. UG Joanna Mytnik oraz dr Wojciech Glac - pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach przygotowania materiałów warsztatowych opracowali scenariusz escape roomu opartego na walorach i specyfice Wigierskiego Parku Narodowego.


 

Przygotowała: Joanna Adamczewska

 

 

 

Kliknij, aby powiększyć

    

   Zdjęcia: Joanna Adamczewska
 

 

 

POWRÓT