KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA

Stowarzyszenie Podróżników CROTOS oraz PTTK Oddział w Suwałkach organizują wyprawę rowerową na trasie Warszawa – Wilno pod hasłem „Balic Cycle”. Celem wyprawy jest propagowanie turystyki rowerowej na szlaku Euro Velo 11. W dniach 9 – 10 sierpnia 2003 roku, zaplanowano przejazd przez atrakcyjne tereny Wigierskiego Parku Narodowego. Chętnych do wzięcia udziału w rajdzie zapraszamy do zgłaszania się pod numerem telefonu 0501-362-527 u koordynatora ds. przebiegu trasy Piotra Jasińskiego.

W najbliższym czasie suwalski Oddział PTTK organizuje na terenie Wigierskiego Parku Narodowego wiele ciekawych imprez, są to m.in.:

  • Regaty „O Puchar Dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego” w dniu 15 sierpnia. Imprezie tej towarzyszyć będzie Ogólnopolski Festiwal „Spotkanie z piosenką szantową nad Wigrami”;

  • Regaty Żeglarskie „O Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry” w dniu 7 września;

  • Wakacje na rowerze z PTTK w lipcu i sierpniu;

Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu (+87) 566 59 61 oraz na stronie internetowej: www.pttk.suwalki.com.pl

Na terenie WPN-u pojawiły się nowe znaki zakazu wjazdu. W związku z licznymi zapytaniami turystów informujemy, że na znaku tym nie ma roweru. Zakaz ruchu dotyczy samochodów, motocykli, motorowerów i skuterów. Rowerzyści na tej drodze są mile widziani.

Od redakcji:

Zapowiedziany artykuł pt. „Lasy naturalne – historia, stan obecny i przyszłość lasów parku” opublikujemy w następnym numerze „Wigier”. Za zmianę przepraszamy. 

spis treści   następny artykuł