Nr 1/2001

 

PARK I JEGO MIESZKAŃCY

 Barbara Wróblewska

ZADOWOLIĆ GOŚCIA

   

Wigierski Park Narodowy nawiązał współpracę z wieloma właścicielami gospodarstw agroturystycznych położonych w granicach i otulinie Parku. Oferta usług, które umożliwiają atrakcyjny; i aktywny wypoczynek nad Wigrami jest bogata. Dzisiaj przedstawiamy gospodarstwo agroturys- tyczne Zofii i Bolesława Tarasiewiczów z Tartaku k. Starego Folwarku. 

 

Dom Tarasiewiczów (fot. W.Misiukiewicz)

 Cena noclegu w budynku mieszkalnym wynosi 20 zł od osoby, a w domku letniskowym 25 zł. Turystom udostępniono również pole namiotowe nad jeziorem. Jest to pole oświetlone, istnieje możliwość podłączenia do prądu, obok znajduje się pomost i plaża. Gospodarze poza noclegami oferują turystom inne usługi i atrakcje:

  

  • całodzienne wyżywienie z potrawami regionalnymi w cenie 30-35 zł od osoby. Domowe posiłki są przygotowywane z produktów pochodzących z własnego gospodarstwa (mięso, warzywa, owoce, nabiał). Gospodyni brała udział w Ogólnopolskim Konkursie "Typowa Potrawa Regionalna";

  • biesiady we własnym gospodarstwie w każdy piątek od maja do września. W czasie biesiad można degustować wędliny własnego wyrobu prosto z wędzarni: kiełbasę, boczek, szynkę. Oprócz tego na stole znaleźć można między innymi białe sery, twaróg, smalec, masło, zsiadłe mleko i chleb własnego wyrobu. Biesiada nie może się obyć bez potraw regionalnych, na przykład kartaczy i babki ziemniaczanej;

  • możliwość uczestniczenia w pracach w gospodarstwie;

  • możliwość zakupienia licencji wędkarskich na jeziora WPN, Kart Wstępu oraz wydawnictw Parku;

  • pokaz pieczenia na ogniu regionalnego ciasta "sękacza";

  • organizację i obsługę ognisk;

  • możliwość taniego wyżywienia wycieczkowych grup szkolnych (10-15zł od osoby).

 

  

Pani Zofia Tarasiewicz podkreśla, że zadowolenie turysty jest dla niej najważniejsze. Dobrze obsłużony, zadowolony turysta wróci jeszcze nie jeden raz i przekaże informacje o gospodarstwie swoim znajomym i rodzinie, że warto przyjechać, że jest to sprawdzone miejsce. Zadowolenie turystów jest dla niej największą reklamą. Gospodyni serdecznie zaprasza do odwiedzenia swojego gospodarstwa. 

  

Ci, którzy cenią ciszę, spokój, piękną przyrodę i walory kulturowe regionu, znajdą tutaj odpowiednie miejsce wypoczynku z dala od zgiełku miast.

 

Gospodyni zaprasza !

(fot. W.Misiukiewicz)

 

       
indeks tematyczny "WIGRY" home Wigierski PN spis treści następny artykuł

.

.