Nr 4/2005

 Z ŻYCIA PARKU   

     

 

Joanna Adamczewska

  

Już zima

(2)   

Warsztaty tworzenia kartek i ozdób świątecznych
(fot. J. Adamczewska)

   

W ostatnim kwartale zorganizowano w parku cykl warsztatów rzeźbiarskich. Zajęcia odbywały się w szkołach podstawowych w Nowej Wsi, Starym Folwarku i Maćkowej Rudzie. Dzieci, pod okiem pana Czesława Tarasiewicza, mieszkańca Nowej Wsi, poznawały tajniki rzeźbienia w lipowym drewnie. Warsztaty połączono z cyklem prezentacji pt. „Spotkania z Wigierkiem". Zobacz fotoreportaż.

Wigierski Park Narodowy konsekwentnie dąży do wdrażania na swoim terenie i w swoich obiektach technologii przyjaznych dla środowiska, nie tylko poprzez modernizację systemów ogrzewania czy instalowanie przydomowych oczyszczalni ścieków, ale także przez zmianę środków transportu na jak najmniej szkodliwe dla środowiska. 

 

      

Jednym z takich rozwiązań może być używanie przez służby parku samochodów o napędzie elektrycznym. W listopadzie pracownicy WPN-u testowali w warunkach terenowych pojazd firmy Melex.

Do gospodarstw z terenu WPN-u, wytypowanych do udziału w projekcie restytucji dawnych ras zwierząt gospodarskich, trafiły w listopadzie koniki polskie, krowy polskie czerwone i świnki złotnickie pstre.

Zakończono remont jednego z magazynów w bazie rybackiej w Czerwonym Folwarku oraz pracowano nad aranżacją zaprojektowanej w tym obiekcie wystawy pt. „Historia i tradycje rybactwa nad Wigrami". Wystawa zostanie otwarta na wiosnę.

   

Konik polski to rasa wywodząca się od dzikich koni - tarpanów  (fot. J. Górecka)

   

   

ciąg dalszy   

   

Zima nad Sucharem V (fot. M.Kamiński)

indeks tematyczny "WIGRY" home Wigierski PN spis treści następny artykuł