Nr 4/2009

 

  

  

Joanna Adamczewska

  

DLA ROZWOJU INFRASTRUKTURY i ŚRODOWISKA

 

    

28 września w Muzeum Wigier w Starym Folwarku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Akademii Turystyki Wigierskiej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnej społeczności organizujący agro- turystykę, turystykę lądową i wodną, kluby żeglarskie, lokalne władze samorządowe oraz stowarzyszenia. Podczas spotkania poruszone zostały sprawy związane z tematyką artykułów zamieszczanych w kwartalniku Wigry, sezonem turystycznym na obszarze WPN, infrastrukturą turystyczną, propozycją nowej ścieżki edukacyjnej, Europejską Siecią Ekologiczną Natura 2000 i ochroną bobra europejskiego.

  

Spotkanie Akademii Turystyki Wigierskiej.

(fot. K. Łukowska)

  

30 września odbyły się w siedzibie Wigierskiego Parku Narodowego warsztaty z cyklu „Akademia Przyrody”. Wzięło w nich udział 35 osób. Celem spotkania była prezentacja walorów przyrodniczych terenu parku oraz zachęcenie nauczycieli do organizowania i korzystania z terenowych zajęć edukacyjnych. Chcieliśmy również zachęcić nauczycieli do samodzielnego tworzenia scenariuszy zajęć oraz do określenia zakresu tematycznego, jaki można będzie realizować w ramach tzw. „zielonych lekcji” w przyszłości. Część teoretyczną wzbogaciła również wycieczka terenowa po ścieżce edukacyjnej „Las”, gdzie w praktyce nauczyciele mogli spróbować swoich sił w oznaczaniu gatunków grzybów i śluzowców. Dla zainteresowanych został zorganizowany wyjazd i zwiedzanie Muzeum Wigier w Starym Folwarku.

  

Uczestnicy warsztatów – nauczyciele –  poznają fascynujący świat śluzowców. (fot. E.Perkowska

  

  

  

  

 

  

Akademia Przyrody – warsztaty dla nauczycieli.

(fot. E. Perkowska)

  

Wigierski Park Narodowy na potrzeby realizowanego projektu „Kwartalnik Wigry jako narzędzie edukacji mieszkańców Wigierskiego PN i jego okolic” przeprowadza badanie ankietowe, którego celem jest poznanie opinii czytelników na temat kwartalnika Wigry i jego dodatków – „Wigierek” i „Na miedzy”. Wszelkie odpowiedzi, uwagi i oceny będą dla nas bardzo cenne, gdyż wskażą na potrzeby i oczekiwania odbiorców, przyczyniając się do doskonalenia naszych wydawnictw tak, aby były atrakcyjne i lubiane. Ankietę znajdą Państwo w środku bieżącego numeru lub też na stronie internetowej parku, przy wersji elektronicznej kwartalnika. Każda osoba, którą prześle wypełnioną ankietę na adres Wigierskiego Parku Narodowego – pocztą tradycyjną: Krzywe 82, 16-402 Suwałki lub pocztą elektroniczną: wigry_pn@su.onet.pl otrzyma materiały promocyjne WPN-u.

  

  

  

Obszerne informacje nt. działań prowadzonych przez WPN w związku z realizacją projektów ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko znajdą Państwo na stronie internetowej

www.wigry.win.pl/inf_i_rozw/index.htm

  

  

  

  

  

indeks tematyczny "WIGRY" home Wigierski PN spis treści następny artykuł