Proszę chwilę zaczekać, ładuję zdjęcia ...

 


 

SPOTKANIE "TURYSTYCZNE"

 w Muzeum Wigier im. Alfreda Lityńskiego

24 maja 2011 r.

 

kliknij,
aby powiększyć
 

  

  

  

  

W dniu 24 maja 2011 r. w Muzeum Wigier odbyło się spotkanie dotyczące rozpoczynającego się sezonu turystycznego. Wzięło w nim udział 50 osób. Podobnie jak w latach ubiegłych byli to: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Suwałkach, Urzędu Gminy w Suwałkach, podmiotów branży turystycznej, agroturystyki, wypożyczalni sprzętu turystycznego, wędkarze. W czasie spotkania swoją ofertę turystyczną przedstawiła nowa instytucja - Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji oraz Kompleks Turystyczny „U Jawora”. Ponadto, ofertę edukacyjno-turystyczną na 2011 rok oraz zasady wędkowania zaprezentowali pracownicy Wigierskiego Parku Narodowego. Podczas dyskusji, obecni na spotkaniu wędkarze zaproponowali zmiany dotyczące wędkowania w Wigierskim Parku Narodowym. Dyrektor, odpowiadając wędkarzom stwierdził, że sposoby udostępniania wód dla amatorskiego połowu ryb określone zostaną w Planie Ochrony WPN-u, którego proces opracowywania właśnie się rozpoczął. Zebrani wskazywali na potrzebę umieszczenia w terenie tablic z informacją o obowiązujących kartach wstępu. Uczestnicy spotkania zainteresowani byli zasadami dotyczącymi nurkowania. Wszystkich obecnych poinformowano o planowanej modernizacji infrastruktury turystycznej i wynikających z tego utrudnieniach dla turystów.

 

Po zapoznaniu się z ofertą, uczestnicy warsztatów obejrzeli nową atrakcją parku – łódź „Leptodora II”. Każdy uczestnik miał okazję przyjrzeć się podwodnemu światu jeziora Wigry z pokładu łodzi „ze szklanym dnem”. Po wycieczce terenowej na wszystkich czekał gorący poczęstunek – przepyszne kartacze.

  

Warsztaty turystyczne były elementem realizacji projektu współ- finansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Kwartalnik Wigry jako narzędzie edukacji mieszkańców Wigierskiego Parku Narodowego i jego okolic”.

  

Tekst: Barbara Perkowska
Zdjęcia: Paulina Pajer

 

   

   

Powrót